Sağlıklı Ev Yemeklerinin Adresi Akarsu Restaurant!.

Ev yemekleri yemek karaciğeri korur, kalp krizi riskini azaltır!.

Şehirleşen insan hayatı ile bireylerin tüketim alışkanlıklarının da iş ve çevre şartlarına göre değişiklik gösterdiğini ifade eden Kadir Kurtlar, her ne olursa olsun ev yemeği tüketmenin sağlık açısından birçok fayda sağladığına dikkat çekti.

Fast food tarzı ürünlerin uzun süre dayanabilmesi için trans yağ adı verilen yapay yağlar kullanıldığına açıklayan Akarsu Restaurant ortaklarından Kadir Kurtlar, bu yağı vücudun uzaklaştıramadığı için karaciğerde biriktirdiğini açıklayarak şöyle devam etti:

Ev yemekleri tüketirken karaciğerde birikme gibi bir sorun yaşanmaz. Çünkü ev yemekleri yaparken yapay yağlar kullanılmaz.  Sağlıklı yemekler için lifli ve posalı gıdalar tercih edilmelidir. Hazır gıdalarda lif ve posa yerine yağ ve karbonhidrat çoğunlukludur. Karbonhidrat alımı şeker yeme eğilimini artırcağı için ev yemeklerini tüketmek daha faydalıdır.”

Ev yemeklerinin besin değerinin yüksek olması nedeni ile vücudun gerekli olan enerjiyi minimum kayıpla almasını sağladığına ve uzun süre tokluk hissi verdiğine dikkat çeken Kadir Kurtlar şöyle devam etti:

“Ev yemekleri yemek karaciğeri korur, çocuk gelişimine olumlu etki sağlar, lif bakımından zengindir, kilo kontrolü sağlar ve kalp krizi riskini azaltır!..”