Erman Ilıcak

Yatırımcı ve Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak kimdir, nerelidir, kaç çocuğu vardır? Tüm detay haberler Patron Haber'de.
Yatırımcı ve Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak.

Erman Ilıcak Kimdir?

1967 yılında Malatya Darende’nin Hacıdevriş Mahallesi’nde doğan Erman Ilıcak, Avukat Bekir Ilıcak’ın oğlu olarak dünyaya geldi.

Erman Ilıcak’ın Okul Dönemi

Erman Ilıcak, TED Ankara Koleji’nde orta ve lise öğrenimini 1985 yılında tamamladıktan sonra. 1990 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümün’den mezun oldu.

Viyana Ekonomi Üniversitesi ve Minnesota Üniversitesi’nin düzenlediği MBA programından 2002 yılında diplomasını alan Ilıcak, Paris’teki International School of Management’ın düzenlediği işletme doktorası programından 2011 yılında mezun oldu.

Erman Ilıcak’ın İş Hayatı

Çalışma hayatına öğrencilik yıllarında başlayan Ilıcak, 1993 yılında Sankt-Peterburg’da Rönesans Holding’i kurdu.

Halen Rönesans Holding’in Başkanlığı görevini yürüten Erman Ilıcak‘ın başkanlığını yürtütüğü Rönesans Holding; Rusya, Türkiye, İsveç, İsviçre, Finlandiya, Almanya, Hollanda, Belarus, Kazakistan, Türkmenistan, Avusturya, Azerbaycan, Irak, Libya, Gabon, Nijerya, Suudi Arabistan ve Katar’da işler yapmaktadır.

Yılın İş Adamı Erman Ilıcak

Erman Ilıcak, 2015 yılında Europalia Uluslararası Sanat Festivali’ne konuk ülke olarak katılarak Türkiye’nin Genel Komiseri seçildi ve Ekovitrin tarafından 2014 yılında “Yılın İş Adamı” seçildi.

TED Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi de olan Erman Ilıcak, aynı zamanda TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü’nün Başkanıdır.

Erman Ilıcak’ın Serveti

Erman Ilıcak, Forbes Türkiye’nin 2017’de hazırladığı Türkiye’nin en zenginleri, “En Zengin 100 Türk” listesinde 2.3 milyar dolarlık servetiyle 5. sırada yer aldı.

Erman Ilıcak’ın Onur Nişanı

Erman Ilıcak, Türkmenistan Jubilee Madalyası bulunmaktadır.(Garaşsyz, Baky Bitarap Türkmenistan)

Erman Ilıcak’ın Aike Hayatı:

Evli olan Erman Ilıcak 3 çocuk sahibidir.