Metropol, Konut Alacaklara Önemli Tavsiyelerde Bulundu

Metropol Real Estate Konut Alırken Dikkat Edilecekleri Sıraladı haber görseli Patron Haber'de.
Metropol Real Estate Konut Alırken Dikkat Edilecekleri Sıraladı.

Konut satın alırken sadece iç ve dış görüntüsüne bakılmaması gerektiğine dikkat çeken Metropol Real Estate İletişim Direktörlüğü, konut almanın son derece kritik konuları da beraberinde taşıdığına dikkat çekti.

Bir konut satın alırken, binanın tapusunun olup olmadığı, binanın projeye uygun inşa edilip edilmediği gibi dikkat edilmesi gereken bir çok proseslerin olduğuna vurgu yapan Metropol Real Estate, iletişim direktörlüğü aracılığı ile şu açıklamayı yaptı:

” Konut satın alırken sadece iç ve dış görüntüsüne bakılmaması gerekir. Bir konutun iç ve dış görüntüsü hoşunuza gidebilir. Ancak binanın tapusunun olup olmadığı, binanın projeye uygun inşa edilip edilmediği gibi dikkat edilmesi gereken son derece önemli konular da vardır.

Bir evi satın alırken sadece iç-dış görünüşü, sosyal donatıları, fiziki özellikleri, tasarımı, lokasyonu gibi faktörlere bakmak ve değerlendirmek yeterli değildir. Satın alınacak olan konutun deprem yönetmeliğine uygun olup olmadığına mutlaka bakılması gerekir. Bir diğer en önemli nokta ise, satın alınacak konutun inşa edildiği arsanın zemin etüdüdür. ”