Dockers: “Dünyayı değiştirmek için bir takım elbiseye ihtiyacın yok!”

Dockers® ise onlara başarı için gereken özgüveni vererek, güç veren bir marka olarak her aşamada yanlarında. Bu güncel yaklaşımdan yolan çıkan #YouDontNeedASuit kampanyası da iki farklı görüşün düellosuyla yüzleştiriyor bizleri haber detayı ve gelimeler Patron haber'de.
Dockerrs kampanyası

Dockers® duyurmaya başladığı en yeni Avrupa kampanya sloganı “To change the world you don’t need a suit”, yani “Dünyayı değiştirmek için bir takım elbiseye ihtiyacın yok” ile sezonu karşılıyor. Bu hikaye, Dockers®’ın chino pantolonlarının temsil ettiği modern, rahat ve tutkuyla hareket eden yaklaşımı ile özel dikim klasik takım elbise arasındaki destansı düelloyu ele alıyor. Karar sizin: Yeni bir iş tarzını benimsemek mi, yoksa alışılagelmiş yolu tercih etmek mi?

Bir fikri gerçekleştirip pozitif etki yaratmanın her zamankinden daha kolay olduğu günümüzde, yeni bir tür olan girişimciler yükselişte. Dockers® ise onlara başarı için gereken özgüveni vererek, güç veren bir marka olarak her aşamada yanlarında. Bu güncel yaklaşımdan yolan çıkan #YouDontNeedASuit kampanyası da iki farklı görüşün düellosuyla yüzleştiriyor bizleri: Geleneksel tarz ile cesur maceraperest karşı karşıya! Klasik takım elbise alışılagelmiş bir yaşam stilini temsil ederken, diğer yandan Dockers® ürünlerinin sunduğu esneklik ve çok yönlülük, sizi konfor alanınızdan çıkararak önemli anlarınızda olabileceğiniz en iyi halinizde olmanız için cesaretlendiriyor. Dockers® 90’lı yıllardan beri erkeklerin iş hayatındaki giyim kurallarını dönüştürerek, ‘Casual Friday’ devrimine öncülük yapmış bir marka olarak, bu kez de erkeklerin çalışırken takım elbise giymeden de kendileri gibi olabileceklerini ortaya koyuyor. Bu kampanya doğrudan markanın mirasıyla ilişki kurup onu modern bir bağlama sokuyor.

Dockers® Avrupa Marka Pazarlama Direktörü Joan Calabia da bu konuda, “Bu yeni kampanya kökenlerimizi güncel ve modern bir şekilde ele alıyor. Dockers® markasının amacı erkeklere olabilecekleri en iyi hallerinde olmaları için özgüven aşılamak ve bunun için herhangi bir klasik takıma ihtiyacı olmadığını savunmak. Dockers® Smart 360 Flex™ bir erkeğin fiziksel ve duygusal olarak rahat hissetmesi amacıyla, bütün mücadelelere meydan okuyabilmek için gerekli özgüvene olanak veriyor. 90’lı yılların sonundaki ‘Casual Friday’ hareketiyle bu alanda çoktan başarı sağlamış olmamıza rağmen, her zaman Dockers® markasının bir parçası olan alışılmışa meydan okuyan tavrı ve mizah öğelerini sonunda geri getirebildik. Takım elbise gelenekselliği ve düzeni temsil ederken, girişimci zihniyete sahip bugünün milenyum jenerasyonu dünyayı olanaklarla dolu bir yer olarak görmekte,” diyor.

KAMPANYA HAKKINDA

Dockers® Çalışırken uyuyakalan genç bir girişimcinin öyküsünü anlatıyor. Ertesi gün uyandığında giyinmek için dolabına gidiyor ve aniden önüne bir takım elbise çıkıyor. Daha sonra neler olduğunu öğrenmek ise size kalmış!

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da çekilen kampanya filmi ana karakter ve takım elbise arasında süregelen rekabetin etrafında dönüyor. Bütün hareketleri inandırıcı ve gerçekçi kılmak adına, İngiliz oyuncu Tom Kane dövüş koreografisi öğrenerek çekimlerde yer aldı. Sahneyi yaratabilmek için gerçek bir takım elbise, hareketleri taklit edebilecek bir yapının desteği ve yeşil ekranlı bir grup kukla sanatçısının yardımıyla çekilip düzenlenmiş. Amaç, olabilecek en gerçekçi etkiyi sağlayıp, üç boyutlu bir takım elbise görünümü yaratabilmek.

YouDontNeedASuit #DockersAlwaysOn

Dockers® markası hakkında:

Dockers®, 30 yılı aşkın bir süredir chino pantolon denince akla ilk gelen markalar arasında otorite kabul ediliyor. İlk kez 1986 yılında San Francisco, California’da lanse edilen bu Amerikan klasiği, spor giyim trendinin kalbinde yer alıyor ve erkekler için her okazyona uygun kaliteli ürünler sunuyor. Düşünceli inovasyonları ve anlamlı detayları ile bir trende değil daima bir amaca hizmet ediyor. Dockers® markası günümüzde Amerika’nın en sevdiği chino olmaya devam ederken kaliteden ödün vermeden daima üstün konfor ve çok yönlü stil vadeden geniş bir giyim ve aksesuar yelpazesi sunuyor. Levi Strauss & Co. bünyesinde yer alan Dockers® markası altı kıtada 60 ülkede satılıyor.

instagram.com/dockersturkiye