Öğretmen ve öğrenciler kahvaltıda bir araya geldi

Diyarbakır Yolaltı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Adalet Alanı öğrencileri, öğretmenleri ve okul yöneticileri kahvaltıda bir araya geldi.

Sur ilçesindeki tarihi Hasanpaşa Hanı’ndaki etkinliğe, Bölüm Şefi Salih Gökay Demirezen, öğretmenler Faruk Ercan ve Nihal Güngör ile 35 öğrenci katıldı. Bölüm Şefi Demirezen, Diyarbakır’da 2013 yılından beri Adalet Meslek Lisesi olarak eğitim öğretim faaliyetlerini başarıyla icra ettiklerini belirterek, bugüne kadar Adalet Bölümü Zabıt Katipliği ve İnfaz Koruma Dallarında sayısız mezunlar verdiklerini ifade etti. Demirezen, “Öğrencilerimize, Adalet Bakanlığında, Adliyelerde, İcra Dairelerinde, Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde, Ceza İnfaz Kurumlarında çalışmak üzere yardımcı personel olacak şekilde eğitim ve öğretim hizmetlerimizi başarıyla sunmaktayız. Arkadaşlarımla beraber mesai kavramı gözetmeksizin, elimizden gelen bütün çabayı göstererek, çocuklarımızı en iyi şekilde eğiterek, geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı, geleceğe en iyi şekilde hazırlayabilmek noktasında, mesleğine aşık bütün idareci, yönetici ve eğitimci arkadaşlarımla beraber, kolları sıvayarak eğitim-öğretim faaliyetlerimizi aralıksız olarak gerçekleştiriyoruz. Adanmışlık duygusuyla başladığımız bu kutlu yolculukta bugün geldiğimiz nokta, bir hayli sevindirici olmakla beraber, birer eğitim neferleri olan bizler, bütün birikimlerimiz ve olanaklarımızı seferber ederek, çocuklarımızı en donanımlı bir şekilde hayata hazırlamaya devam ediyoruz” dedi.

Demirezen, kent genelinde yaklaşık 30’a yakın tanınmış kahvaltıcı olduğuna ve bunun kentin turizmi ve istihdama katkı açısından büyük bir kazanım olduğuna dikkat çekerek, “Öğrencilerimizle bir karar alarak oylama yapıldı ve bu oylamada büyük çoğunlukla Kahvaltıcı Kadri usta tercih edildi. Bizlere çok ilgi gösteren kahvaltıcı kadri ustadan çok memnun kaldık. Ayrıca tüm personellerine de özellikle teşekkür etmek istiyorum. Gösterdikleri sıcak ilgi ve yakınlık bizleri fazlasıyla memnun etti. Öğrencilerimizle beraber bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Her türlü sosyal, kültürel ve sportif yönlü aktivitelerimiz eğitim sezonu boyunca olduğu gibi, bundan sonra da devam edecek. Öğrencilerimizi seviyor ve hepsiyle ayrı ayrı gurur duyuyoruz” diye konuştu.