Mozart’ın eserlerini Roman havasıyla buluşturdu

Hamdi Akatay yönetimindeki Tepecik Filarmoni Orkestrası “İlle de Mozart Olsun” adlı programla Aydın’da, Mozart’ın eserlerini Roman havasıyla buluşturdu.

Şef Hamdi Akatay, Aydın’da olmaktan çok mutlu olduğunu söylerken, kurduğu orkestrayla Roman çocuklara rol model olmak istediklerini söyledi. Akatay “Eğer onların gelecekleri için bir ışık olabilirsek çok sevinirim. Aydın’ ı ve Aydın Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nı en kısa zamanda tekrar ziyaret etmek ve bir sempozyum vermek istiyorum ” diye konuştu.

Orkestradaki müzisyenlerin İzmir Tepecik Tenekeli Mahallesin’de yetişen çocuklardan oluştuğunu, bu 12 sanatçının çok yetenekli, dünya çapında müzisyenler olduklarını söyleyen Akatay “Onlarla olmaktan çok büyük keyif alıyorum” dedi.

Akatay, kendisiyle sahneye çıkan 12 sanatçının altısının konservatuvarlı, altısınınsa alaylı olduğunun altını çizdi. Hamdi Akatay kendilerine konser fırsatı verdiği için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti. Mozart’ın senfonilerinden örnekler çalan orkestra, gecenin sonunda seyircilerin istediği “İzmir Marşı”nı çaldı. İzmir Marşı’nı tüm seyirciler hep bir ağızdan seslendirdi.