İNTİSAD, TEWİFO’yu Türkiye’de Ağırlamaya Hazırlanıyor

İNTİSAD Kurucu Genel Başkanı Av. Selahattin Par görseli Patron Haber'de.
İNTİSAD Kurucu Genel Başkanı Av. Selahattin Par

İNTİSAD Kurucu Genel Başkanı Av. Selahattin Par, TEWİFO heyetini Türkiye’de ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını açıkladı.

Derneklerinin ikinci kuruluş yıldönümüne denk gelen bu ağırlama ile yeni işbirliklerinin temelinin daha güçlü bir şekilde perçinleşeceğine dikkat çeken İNTİSAD (İnternasyonal Türkiye İş İnsanları Derneği) Genel Başkanı Av. Selahattin Par, Patron Haber’e yaptığı açıklamada:

“Yakın zamanda; uluslararası vizyona sahip olan derneğimizin kuruluşunun ikinci yıl dönümünü değerli dostlarımızın katılımı ile birlikte kutlayacağız. Daha önce de dediğim gibi İNTİSAD olarak uluslararası ticareti önemseyen bir vizyon ile işbirliklerinin kapılarını her zaman açık tutacağız. Değerli dostlarımız olan TEWİFO ailesini de bu kapsamda ağırlayacak olmaktan heyecan duyuyoruz.”dedi.

Bir süre önce Almanya’da TEWİFO (Türk-Avrupalı Ekonomi Forumu Bremen/Kuzeybatı) üyeleri ile bir araya geldiklerine ve İNTİSAD – TEWİFO heyetler arasında bir dizi temaslarda bulunduklarına dikkat çeken Av. Selahattin Par şöyle devam etti:

“Almayada’ki temaslarımız esnasında Bremen Sosyal Demokrat Partisi Başkanı Bremen Eyalet Başbakanı Carsten Sieling, TEWİFO Başkanı Bünyamin Şereflioğlu, Yönetim Kurulu üyelerinden Cemile Güzel‘in yanı sıra SPD Bremen Eyalet Milletvekili Mustafa Güngör ve eski SPD eyalet milletvekili Ruken Aytaş gibi çok sayıda kişi ile görüşmeler yaptık.

Bu kapsamda TEWİFO Başkanı Bünyamin Şereflioğlu, Yönetim Kurulu üyelerinden Cemile Güzel, Ayfer Özel, İnci Kara ve Funda Taşar‘ın Türkiye’de bizi onurlandıracak olmalarından dolayı mutluyuz. Yurtdışından gelen misafirlerimizi ülkemizde en iyi şekilde ağırlayarak hep birlikte işbirliklerimizi güçlendirmeyi arzu ediyoruz.”