Demirkol öğrencilerle bir araya geldi

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanması ve teknoloji bağımlılığının önlenmesi amacıyla kitap etkinlikleri kapsamında, Prof. Dr. Abdulkadir Karahan İlkokulu öğrencileriyle buluştu.

Geleceğin teminatı olan gençlerin eğitimine katkı sunmak ve okuma alışkanlığı kazanmaları için çeşitli çalışmalar yapan Demirkol, bu kapsamda Prof. Dr. Abdulkadir Karahan İlkokulunu ziyaret etti. Okul Müdürü Nilgün Müjdeci tarafından karşılanan Demirkol, ilk olarak öğretmelerle görüştü. Öğretmenlerle sohbet ederek, eğitim konusunda yaptıkları çalışmaları anlatan Demirkol, daha sonra öğretmenlere Haliliye Belediyesi tarafından basımı gerçekleştirilen “1915 Çanakkale Savaşı” adlı kitaptan dağıttı.

Öğretmenlerle görüşmesinin ardından Demirkol, sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle sohbet ederek, okumanın öneminden bahseden Demirkol, daha sonra öğrencilere de teknoloji bağımlılığının önüne geçmek amacıyla içerisinde bilmece ve bulmacaların yer aldığı akıl ve zeka oyunları kitabından dağıttı.

Demirkol, temaslarının ardından okuldan ayrıldı.