Damal Belediye Başkanı Önal, ’İlçede her yeri şantiyeye çevirdik’

Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, ’’4 yıllık süreçte ilçenin her yeri şantiyeye çevirdik’’ dedi.

Önal, 4 yıllık süreçte ilçenin dört bir yanını şantiyeye çevirdiklerini hatırlatarak, ’’Uzun yıllardır el değmeyen mahallelerimize girdik, çivi dahi çakılmayan sokaklarımızda çalışma başlattık. Biz önce insan dedik, halkımızın huzuru ve ferahı için vermiş olduğumuz sözleri tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz.’’ dedi.

İlk günden bu yana Damal’ımızı adeta yeniden inşa ederek kent kimliği kazandırdıklarını söyleyen Başkan Önal, ’’Belediyemize ve ilçemize yeni arsalar ve tesisler kazandırdık. Bütçemizi ve gelirlerimiz artırdık. Belediyemizde hizmet odaklı kurumsal bir kimlik oluşturduk. İstihdam odaklı çalışmalar yaparak önemli bir problem olan göçü oldukça azalttık. Yaptığımız yoğun reklam, tanıtım, sosyal ve kültürel çalışmalar ile özellikle yaz mevsimde tersine göç almaya başladık.

Evet çok önemli çalışmalar yaptık, terminal, küçük sanayi, konukevi, parklar, meydan, onbinlerce metrekare parke yol, yeni imar yolları, su hatları, kanalizasyon çalışmasının tamamlanması, eğitim ve kültür alanında çalışmalar, eski yapıların yıkılması gibi bir çok projeye imza attık.’’

Önal, yeni hedefleri olan atıksu arıtma, hayvan pazarının modernizasyonu, konut projesi, düğün salonu ve yarı kapalı pazar yeri projelerin hazırlık aşamasında olduğunu söyleyerek, ’’Çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam edecek. İlçemize yeni projeler, yeni tesisler, yeni yapılar kazandıracağız. Damal’a gelen herkes değişime tanık olacak.’’ şeklinde konuştu.