Bu Da Nereden Çıktı?

Tüm Bildiklerimizi Yeniden Düşündürecek Eğlenceli Bir Bilgi Rehberi: Bu Da Nereden Çıktı? Herkesin kafasına takılan soruların bilimsel yanıtlarını “Aklımda Deli Sorular” kitabıyla bir araya getiren Tuba Köseoğlu Okçu bu kez “Bu Da Nereden Çıktı?” isimli kitabıyla öğrendiğimiz bilgilerin kaynağına iniyor, birçok bilgiyi sorgulanmadan kabul etmeye alışık olduğumuzu da gözler önüne seriyor. Haber detyları Patron Haber'de.
Tüm Bildiklerimizi Yeniden Düşündürecek Eğlenceli Bir Bilgi Rehberi: Bu Da Nereden Çıktı?

Herkesin kafasına takılan soruların bilimsel yanıtlarını “Aklımda Deli Sorular” kitabıyla bir araya getiren Tuba Köseoğlu Okçu bu kez “Bu Da Nereden Çıktı?” isimli kitabıyla öğrendiğimiz bilgilerin kaynağına iniyor, birçok bilgiyi sorgulanmadan kabul etmeye alışık olduğumuzu da gözler önüne seriyor.

Tuba Köseoğlu Okçu’nun başlarda sosyal medyada sınırlı bir çevrede başlattığı “bilgi koleksiyonculuğu”nun ikinci ürünü olan ve Hürriyet Kitap etiketiyle raflarda yerini alan “Bu Da Nereden Çıktı?” tarihten bilime, popüler kültürden sanata geniş bir yelpazede tüm bildiklerimize yeni ve sorgulayıcı bir gözle bakmamızı sağlıyor.

Araştırmayı seven, doğru bilginin peşinde olanların severek okuyacağı kitapta “Türkçe’de mısır bitkisiyle Mısır ülkesinin adları neden aynı?”, “Boğalar kırmızı renge neden saldırır?”, “Hangi atasözlerini ve deyimleri yanlış biliyoruz?”, “Bam telimiz nerede?” gibi ilginç soruların cevaplarını verirken aynı zamanda da okuyucuyu eğlendiriyor ve etrafına daha sorgulayan gözlerle bakmasını sağlıyor.

Kitap Künyesi

Eser Adı: Bu Da Nereden Çıktı?

Yazar adı: Tuba Köseoğlu Okçu

Yayınevi: Hürriyet Kitap

Yayın Direktörü: Tiraje Erginer Önder

Editör: Ömür Kurt

Yayına Hazırlık: Coşkun Şen

Basım Tarihi: Eylül 2019