Belediye bir yılda 3 bin 604 sokak hayvanını rehabilite etti

Belediye Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinde bir yılda 3 bin 604 sokak hayvanı rehabilite edildi.

Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezine Kırşehirliler, 2017 yılı içerisinde 221 sokak hayvanı teslim etti.

Korunmaya alınan sokak hayvanlarına bin 800 doz kuduz aşısının yapıldığı rehabilite merkezinde 3 bin 604 sokak hayvanına barınma imkanı ile tedavi ve bakım hizmeti veriliyor.

Sokak hayanlarının bakımlarını Belediye olarak üstlendiklerini ifade eden Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, hayvan bakımları için de kent merkezinde besleme noktaları oluşturduklarını söyledi.

Sokak hayvanlarının Belediye bünyesine kontrollü şekilde alındığını anlatan Belediye Başkanı Bahçeci, “Sokak hayvanlarını hem doyuruyor, hem tedavi ediyoruz. Vatandaşların ihbarları doğrultusunda yaralanan, hastalanan hayvanlarımızı muhafaza altına alarak tedavilerini yapıyoruz.

Kent merkezimizde besleme noktaları oluşturduk. Bu noktalara kuru mama koyarak sokak hayvanlarımızın beslenmesini sağlıyoruz. Sokak hayvanlarının dışında vahşi doğaya da sahip çıkan kliniğe geçen yıl getirilen şahin, kartal, çakal, ördek, leylek ve baykuş da tedavi edilerek doğal hayatlarına yeniden bırakıldı” dedi.

Kırşehirliler, sokak hayvanları ihbarı için ise AK Masa ile irtibata geçiyor.