Anadolu Grubu Tarım, Enerji ve Sanayi Grubu Başkanlığı’na Demir Şarman atandı

Anadolu Grubu Tarım, Enerji ve Sanayi Grubu Başkanlığı’na Demir Şarman atandı. Lütfen Haber detayları için Patron Haber'i ve detayları için tıklayınız!.
Anadolu Grubu Tarım, Enerji ve Sanayi Grubu Başkanlığı Demir Şarman.

Anadolu Grubu’nun perakende, tarım, enerji ve gayrimenkul sektörlerinde hizmet veren şirketlerinin aynı yönetim altında toplanmasıyla Tarım, Enerji ve Sanayi Grubu Başkanlığına Demir Şarman geldi.

Grupta 23 yıldır yöneticilik yapan ve Anadolu Etap’ta, şirketin faaliyetlerine başladığı 2010 yılından bugüne Genel Müdürlük görevini başarıyla yürüten Demir Şarman’ın yönetimini üstleneceği Tarım, Enerji ve Sanayi Grubu’nda, Anadolu Etap’ın yanı sıra Adel Kalemcilik, McDonald’s, AND Gayrimenkul, Efestur ve Grubun enerji şirketleri yer alacak.

Demir Şarman Kimdir?

1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Demir Şarman aynı zamanda Chicago Üniversitesi’nden İşletme Yüksek Lisans derecesi ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavir sertifikasına sahip. İş hayatına 1993 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Finansal Denetim Uzmanı olarak başlayan Şarman, 1997 yılında Finansal Kontrolör olarak Anadolu Grubu İçecek Bölümü’ne (Anadolu Efes) katıldı.

1997-2009 yılları arasında Efes International’da CFO, Efes Bira Grubu’nda Strateji ve İş Geliştirme Direktörlüğü gibi çeşitli görevlerde bulunan Şarman, kuruluşundan bu yana Anadolu Etap’ta Genel Müdürlük görevini yürüttü.

Anadolu Grubu enerji şirketlerinin de sorumluluğunu üstlenen Demir Şarmandaha sonra perakende ve gayrimenkul şirketlerinin de raporlayacağı Tarım, Enerji ve Sanayi Grubu Başkanlığı görevine başladı.