20 yıldır beklenen hizmet Bismil kayyumu ile geldi

Diyarbakır’ın Bismil Belediyesi tarafından başlatılan köy içi yol çalışmaları Eliaçık mahallesinde aralıksız devam ederken, 20 yıldır köylülerin beklediği hizmetin kayyum ile yapıldığı belirtildi.

Çalışmalarını bölge bölge olarak yürüttüklerini ifade eden Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, şu an çalışma yürütülen Eliaçık köyünün ardından program dahilinde diğer köylerde de çalışmaların süreceğini söyledi. Kaymakam ve Başkan Gülenç, ayrıca çalışmaların yürütüldüğü köylerdeki camii, okul ve mezarlık yollarının yapılmasının da çalışmalar kapsamında yer alacağını belirtti. Başkan Gülenç, ilçede yolları yapılmayan köy kalmayacağını kaydederek, “Kırsal mahallelerimizi çamurdan ve tozdan arındırmak adına durmadan yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz. Şuan ekiplerimiz Eliaçık mahallemizde çalışmalarını yürütüyorlar. Ekiplerimiz en kısa sürede buradaki köy içi yollarının hepsine stabilize malzeme serip çamurlu ve tozlu yol bırakmayacaktır. Bismil’deki kırsal mahalle ve mezralardan kalanlarının da köy içi yollarını tamamlayıp ilçemizde yolları yapılmamış köy bırakmayacağız. Özverili çalışmalarından dolayı fen işleri ekiplerimize teşekkür ediyorum, çalışmalarımız kırsal mahallelerimize hayırlı olsun” dedi.

Eliaçık Mahalle Muhtarı Mehmet Mehdi Kabuklu gelmeyen hizmetin kayyumla geldiğini dile getirdi. Kabuklu, “20 yıldır beklenen hizmet kayyum belediyesi ile geldi. Köyümüz önceden kışın çamurdan yazın ise tozdan geçilmiyordu. Kayyum başkanımızdan Turgay Gülenç’ten Allah razı olsun, ondan istirham ettik, köyümüzü toz ve çamurdan kurtardı. Kendim ve köyüm adına Kaymakama teşekkür ediyorum. 20 yıldır bu hizmeti bekliyorduk, hizmet kayyum ile köyümüze geldi” diye konuştu.